Mladá pšenice – super potravina z kategorie zelené potraviny

Do kategorie zelené potraviny, která je na tomto webu syrova-strava.cz na mnoha místech zmiňována, patří také tzv. mladá pšenice, řazená mezi superpotraviny. Mladou pšenicí se zde rozumí mladá pšeničná obilná tráva, ze které se získává různými způsoby čerstvá šťáva, která se konzumuje buď přímo čerstvě vylisovaná anebo se dále za nízkých teplot suší, aby se z ní získal prášek, z kterého si pak smícháním s vodou připravíme jako nápoj mladou pšenici (zelenou šťávu) doma či na cestách.

 

Na trhu, podobně jako u jiných zelených potravin, se objevuje řada výrobců s různými technologickými postupy zpracování. Je dobré si výrobce a výrobní postup ověřit. Abyste si byli jistí, zda si kupujete prášek opravdu z usušené vylisované šťávy z mladých listů pšenice, a né z obilného sena, případně, že nejde o semleté pšeničné seno nebo rozemletá či vylisovaná pšeničná zrna.

 

Zejména lidé s celiakií, alergií a nesnášenlivostí lepku, by měli být velmi opatrní při kupování těchto obilných produktů. Prášek z vylisované šťávy z mladých listů pšenice (nebo ječmene) neobsahuje lepek. Toto si vždy aktuálně ověřte na etiketě výrobku – zelených potravin, zda je daný výrobek bez lepku (gluten free).

 

Mladá pšenice, podobně jako mladý ječmen, ve formě prášku, který si smícháte doma s vodou a získáte tak enzymaticky aktivní živý zelený nápoj, jsou poslední dobou velmi oblíbené.

 

Pokud v průběhu zpracování mladé pšeničné trávy nebylo použito vyšších teplot než cca 42 °C, jedná se o produkt řadící se do kategorie tzv. raw food či syrové živé stravy. Pak jde opravdu o zelený elixír zdraví a vitality.

 

Co tedy prozkoumat u výrobku – zelené potraviny, než ji koupíte?

  1. Zda pochází z ekologického zemědělství, tedy v jakém místě a půdě je (byla) pěstována
  2. Technologický postup zpracování (příp. i balení)
  3. Zda má označení RAW (BIO, GLUTEN FREE atd.)
  4. Kvalitu, další certifikace

 

Čím více o zelené potravině – produktu – budete vědět, tím lépe.

 

Mladá pšenice (šťáva z mladé pšenice v prášku) je u nás označována jako doplněk stravy a obsahuje kromě chlorofylu, enzymů, sacharidů a bílkovin (8 esenciálních aminokyselin) také řadu minerálů a vitamínů, jako například:

  • Beta-karoten
  • Vitamín B1, B6
  • Vitamín C, E a K
  • z minerálů třeba vápník, železo, draslík, mangan a měď.

Šťáva z mladé pšenice má také antioxidační vlastnosti.

 

Mladá pšenice je takový zelený multivitamin alias zelený koktejl živin a vitálních látek a zdá se, že je právem zařazována mezi tzv. super potraviny.

 

100% bio šťávu z Mladé pšenice v prášku můžete koupit například zde »

 

 
 

Reklama:

 

© 2012-2024 Syrová-strava.cz - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode