NATURA SIBERICA – ruská přírodní kosmetika ze Sibiře

16.07.2014 14:14

NATURA SIBERICA je ruská značka přírodní kosmetiky, s kterou jsem se setkala poprvé začátkem roku 2013, vyzkoušela šampóny na vlasy a krémová mýdla a byla jimi nadšena. A jsem stále. Už jen samotná představa dálné Sibiře a divokých bylin rostoucích na ní, ve mně vzbuzuje důvěru v přípravky v této oblasti světa stvořené. A sympatický je mi i způsob práce této společnosti a vedlejší přínos výroby jejích produktů.

Ruská společnost NATURA SIBERICA byla založena roku 1997 a nabízí jedinečnou přírodní kosmetiku založenou na unikátní síle sibiřských bylin. Obrovský potenciál těchto přísad spočívá v jejich síle, kterou si vytvořily kvůli neustálé nutnosti bojovat o svůj život v drsných klimatických podmínkách Sibiře. Společnost je členem sdružení Cosmos pro bio a přírodní kosmetiku a některé produkty nesou certifikát ICEA.

NATURA SIBERICA nabízí mnoho kosmetických výrobků – jako jsou denní krémy, noční krémy, čistící tonika, pleťová séra, liftingy, masky na obličej, masky na vlasy, vlasové šampóny, kondicionéry, koupelové pěny, peelingy, tuhá mýdla, sprchové gely, tekutá krémová mýdla, hydratační mléka, masážní oleje, tělové oleje, krémy na nohy, krémy na ruce, bahenní zábaly, sůl do koupele, tělové zábaly apod.

 


NATURA SIBERICA využívá při výrobě nejmodernější ch technologií a všechny etapy výroby podléhají přísné kontrole, aby byla zaručena vysoká kvalita. Jednou z výjimečných přísad, které NATURA SIBERICA využívá, je například olej z plodů sibiřské borovice, který se úžasně doplňuje se složkami šamponů a kondicionéru vlasové řady a napomáhá k dokonalé hydrataci a výživě vlasů i pokožky.

Cílem společnosti je co nejvíce zamezit negativnímu dopadu na divokou krajinu. Ruční sklizeň bylin se proto řídí přísnými pravidly určujícími, kdy a za jakých podmínek může být do divokého růstu místních rostlin zasahováno. Zároveň je důraz kladen na co nejvhodnější dobu, kdy konkrétní bylina obsahuje nejvyšší koncentraci blahodárných látek. Práce ve sběru i ve výrobě je přednostně dávána místním lidem, čímž se společnost zasluhuje také o podporu klasické sibiřské kultury a životních podmínek zdejších komunit.

Lidé z firmy NATURA SIBERICA se zavázali, že budou obchodovat s divokými sibiřskými bylinami eticky a zodpovědně, aby napomohli udržitelným životním podmínkám nejen původních obyvatel Sibiře, ale rovněž ruského Dálného východu. V těchto dálných částech Ruska žije 41 etnických skupin a každá z nich si uchovává svůj vlastní jazyk i svébytnou kulturu. Některé z těchto skupin už zahrnují méně než tisíc obyvatel, dnes zde žije například jen 540 Aleutů a 276 Tazů. To je důvod, proč firma věří, že její pomoc může znamenat životodárný přínos k ochraně vzdálených kultur a tradic sibiřských starobylých kmenů.

Všechny tyto důvody vedly k tomu, že NATURA SIBERICA platí neobvykle vysoké částky za to, že od místních kmenů získává divoké, ručně sbírané byliny a rostliny. Lidé z malých kmenů si díky těmto částkám mohou dovolit nejen pečovat o své rodiny, ale taky zajistit sociální a životní potřeby své komunity. V NATURA SIBERICA mají za to, že takovýto postup přináší do života místních kmenů pozitivní změny. Nákupem produktů NATURA SIBERICA tak zákazníci pomáhají těmto drobným kmenům i jejich životnímu prostředí.

Produkty značky NATURA SIBERICA si můžete koupit například zde v e-hopu.


 

 

Zpět

 
 

Reklama:

 

© 2012-2024 Syrová-strava.cz - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode