DR. BRONNERʼS – americká přírodní kosmetika

10.08.2014 14:11

Dr. Bronnerʼs (Dr. Bronner’s Magic Soaps) je americká společnost s pozoruhodnou historií a výjimečnou filozofií. Zakladatelem této firmy je Emannuel Heilbronn, narozený v Německu roku 1908 do židovské rodiny, která se již od roku 1858 věnovala výrobě kastilských mýdel, což jsou mýdla vyráběná z čistých rostlinných olejů. S příchodem nacismu Emannuel emigroval do Ameriky, změnil si jméno na Bronner, pustil se do obnovy rodinné tradice a začal vyrábět tuhá a tekutá mýdla. Na konci šedesátých let začal prosperovat, především díky nepřekonatelné kvalitě vyráběných mýdel a jejich šetrnosti vůči životnímu prostředí.

Osobně jsem se s produkty značky Dr. Bronner´s setkala poprvé v roce 2014, vyzkoušela nejprve univerzální tekuté mýdlo s eukalyptem a peprmintový tělový balzám (který používám hlavně jako pomádu na rty). Je to značka, ke které jsem získala důvěru, a patří k těm, které mohu doporučit.

Hlavním cílem značky Dr. Bronner’s bylo vyrobit čisté přírodní mýdlo, které nezatěžuje svým použití ani svou výrobou životní prostřední. A cíle bylo dosaženo. Na výrobu jsou používány přírodní suroviny získané skrze Fair Trade obchod a společnost Dr.Bronner’s není orientována pouze na krátkodobý zisk. Naopak se ve vztazích s dodavateli soustředí na dlouhodobé benefity pro všechny zúčastněné. Díky vnitřní politice firmy Dr. Bronner’s jsou také zachovávány férové platy pro všechny zaměstnance. Byla například i stanovena maximální výše nejvyššího platu vrcholného řízení společnosti v poměru k běžným mzdám zaměstnanců.

Dr. Bronner’s Magic Soaps patří mezi nejprodávanější značky v USA a je certifikována mnoha nadnárodními společnostmi (jako např. BDIH, NATRUE, LEAPING BUNNY, USDA ORGANIC). Hlavní myšlenkou značky stále přetrvává důležitost pozitivního přínosu pro celou planetu.

Mýdla a další produkty Dr. Bronner’s jsou vyráběna bez syntetických příměsí a jsou vhodná i pro alergiky a osoby s velmi citlivou pokožkou. Největší kouzlo produktů pak je v jejich multifunkčním používání. Mýdlem umyjete nejen sebe, ale i své nejbližší, stejně tak i zeleninu nebo špinavou podlahu. Aneb jak kouzlo značky Dr. Bronner’s je: „VŠE V JEDNOM!“ Náš svět, naše příroda, naše mise...

Dr. Bronner’s nabízí několik druhů produktů, jako například: balzámy na rty, tekutá mýdla na tělo i vlasy, tekutá univerzální mýdla, tuhá mýdla, tělová mléka či tělové balzámy.

 

 

Produkty značky Dr. Bronner’s si můžete koupit například zde v e-hopu.


 

 

Zpět

 
 

Reklama:

 

© 2012-2024 Syrová-strava.cz - všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode